Dodacie podmienky

V. DODACIE PODMIENKY

5.1      Predávajúci je povinný do 30 dní od vzniku kúpnej zmluvy zaslať kupujúcemu tovar, ak sa nedohodli inak, alebo ak pri tovare nebola uvedená dlhšia dodacia lehota.

5.2      Ak je tovar skladom, je expedovaný podľa kapacitných možností v čo najkratšom čase.

5.3      Ak tovar váži viac ako 30kg musí byť doručený individuálnou prepravou, tá je odvodená od celkovej hmotnosti objednávky a vzdialenosti medzi predávajúcim a kupujúcim. Pričom kupujúci môže alebo nemusí súhlasiť s doručením, teda môže objednávku stornovať. Tovar sa buď rozdelí do viacerých balíkov alebo sa zvolí iný typ dopravy.

5.4      Ak sa v objednávke nachádza viacero tovarov a služieb a časť z nich nie je v okamihu objednávky skladom, predávajúci sa zaväzuje bezodkladne o tom informovať kupujúceho, pričom kupujúci môže súhlasiť doručením čiastočných dodávok alebo objednávku stornovať.

5.5      Spolu s tovarom je kupujúcemu vystavená faktúra (daňový doklad).

5.6      Za miesto plnenia sa považuje miesto, do ktorého je tovar dodávaný (ak nie je v objednávke uvedené inak).

5.7      V prípade, že si kupujúci objednal prepravu poštovým kuriérom predávajúci zabezpečí prepravu prostredníctvom Slovenskej pošty. Termín doručenia tovaru sa riadi podmienkami Slovenskej pošty (zvyčajne do 24 hodín v rámci celého Slovenska).

5.8      Kupujúci je povinný tovar pri preberaní vizuálne skontrolovať a to vrátane tovaru, ktorý je balený v návinoch/roliach v celej dĺžke, nakoľko zo strany dodávateľa nie je možné skontrolovať tovar bez porušenia originálneho obalu (podrobnejšie v Reklamačných podmienkach bod 1.3).

5.9      Ak je zistené mechanické poškodenie obalu výrobku, je kupujúci povinný vyhotoviť záznam o poškodení za prítomnosti dopravcu. Výhradu k tovaru uvedie kupujúci buď na preberací list, alebo vyhotoví s prepravcom škodový zápis. Na základe vyhotoveného záznamu bude zákazníkovi po uzavretí škodnej udalosti s dopravcom, dodaný nový výrobok bez závad alebo mu bude poskytnutá primeraná zľava, ak s tým bude kupujúci súhlasiť v zmysle reklamačných podmienok.

5.10      Kupujúci je v prípade dodania poškodeného tovaru oprávnený odstúpiť od zmluvy.

5.11      Doprava zdarma pri nákupe nad 150€ táto zľava sa vzťahuje na tovar ktorý je možný prepraviť kuriérskou službou DPD. Doprava zdarma sa netýka nadrozmerných tovarov a taktiež tovaru ktorý sa nedá zabaliť a poslať kuriérskou službou. Ako sú napríklad veľké napájadlá, senníky atd. atd.

Menu

Kategórie